• Vytvárame si šarkana

• Vietor síce nefúkal silno, ale aj napriek tomu naše vytvorené šarkany vzlietli v 1. 2. 3. A triede. Šarkan, neodmysliteľne patrí k jeseni. Žiaci, nakreslili, lepili, vystrihovali, pripravili, vytvárali vlastných šarkanov podľa svojej fantázie a tvorivosti. Pre deti to bola výnimočná situácia, keďže sú zvyknuté na šarkanov z obchodu. Najväčšou radosťou pre žiakov bol určite moment spolupráce s rodičom.  Ďakujeme za spoluprácu.

• Deň jablka

• Každý deň jablko, od lekára ďaleko…hovorí ľudová múdrosť. Vedia to aj naši žiaci z prvého stupňa a ŠKD, s ktorými sme si 21.októbra pripomenuli Deň jablka. Rozprávali sme sa o tom, prečo máme jabĺčka radi, prečo sú zdravé, lúštili sme tajničky, vyfarbovali obrázky, spievali pesničky a žiaci si tiež precvičili počítačové zručnosti v kreslení a vkladaní obrázkov na počítačoch. Samozrejme, nechýbala ani ochutnávka jabĺk 😊

• Cvičný požiarny poplach

• Dňa 19.10.2022 sa na našej škole uskutočnil v spolupráci s technikom BOZP a PO a firmou REHAP zo Sabinova, ktorá zastrešuje v škole kontrolu hasiacich prístrojov, cvičný požiarny poplach. Súčasťou poplachu bola aj ukážka hasenia požiaru hasiacimi prístrojmi.

• Školský zber papiera 2022/2023

• V dňoch 19.10. a 20.10. (streda, štvrtok) v čase od 13,00 hod. do 16,00 hod. sa uskutoční zber papiera v budove bývalej Jednoty. Nazbieraný papier je významnou surovinou pri výrobe hygienických, baliacich a obalových papierov. Naši žiaci ho každoročne nazbierajú niekoľko ton. Veríme, že aj tento rok to nebude inak.

• Európsky týždeň športu

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do akcie „Európsky týždeň športu“. Šport a pohybová aktivita výrazne prispievajú ku zdraviu a kvalite života. Európsky týždeň športu rozhýbal  celú našu školu a spoločne sme urobili niečo pre seba a svoje zdravie.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• V rámci Medzinárodného dňa školských knižníc, ktorý sa pripomína v mesiaci október, sa žiaci 3. 4. 5. a 6. ročníka vybrali do Ľubovnianskej knižnice. Hlavnou úlohou  tohto významného dňa je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu literatúry.  Tam si takmer každý žiak našiel svoje miesto a ponoril sa do rozprávkového sveta. Žiaci  sa v knižnici cítili príjemne a radi sa tam každý rok vracajú.

• European Day of Languages - Európsky deň jazykov

• Žiaci našej školy prijali jazykovú výzvu a zúčastnili sa činohernej anglicko- slovenskej rozprávky pod názvom: ,, Lazy goat,,- (Lenivá koza), ktorá im bola zinscenovaná ako učebná pomôcka. Rozprávka o lenivej  koze  bola spestrená anglicko- slovenskými pesničkami, bola plná vtipných komentárov a našich najmenších divákov veľmi pobavila a spestrila im tento deň.

• September v staršej skupine MŠ

• A je tu opäť september - nový školský rok, nová trieda, noví kamaráti, nové pravidlá .... Veríme, že pre všetky deti bude škôlka miestom, kde sa všetci budú radi stretávať s kamarátmi a ľuďmi, s ktorými spoznávanie sveta bude hrou a zábavou, s ktorými strávený čas zanechá len pozitívne zážitky.

• September v mladšej skupine MŠ

• Hovorí sa, že začiatky bývajú ťažké. Áno, niektoré detičky si ráno poplakali, ťažko sa odpútavali od svojich najbližších, ale netrvalo to dlho a so záujmom sa zaradili medzi ostatných. Hravo sme zvládli prvý mesiac a deti si postupne zvykajú na kolektív, spolupracujú v edukačných aktivitách a rešpektujú dohodnuté pravidlá. Spoznávame sa navzájom, je nám tu veselo a každým dňom sa učíme niečo nové.

• Imatrikulácia prvákov

• Milou tradíciou v našej škole sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za "veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Tá sa uskutočnila 30.9.2022 v športovej hale. Aby boli žiaci pasovaní za prvákov, museli splniť úlohy, ktoré im pripravili deviataci. Preniesli ich do rozprávky, kde bola unesená princezná. Aby ju oslobodili, museli prekonať prekážky a plniť úlohy. Po splnení všetkých úloh dostali sladkú odmenu a pri slávnostnom pasovaní pani riaditeľkou Mgr. Valériou Pulščákovou, im odovzdala krásnu medailu ich triedna p. učiteľka Mgr. Blanka Guľašiová. Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!