• Ypsilon – slovina je hra

• Do súťaže Ypsilon sa zapojili aj žiaci našej školy od prvákov po deviatakov. Je to zábavná súťaž v predmete slovenský jazyk a literatúra, ktorá propaguje a popularizuje slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivuje žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov.

Najúspešnejší žiaci získali diplom s vyobrazenou zlatou medailou a pero s názvom súťaže.

Najlepší riešitelia:

Johana Jozefíková 1. A – 100 %

Klára Diňová 1. A – 94 %

Sebastián Sčensný 2. A – 96 %

Dominik Halčin 2. A – 94 %

Miriam Turlíková 3. A – 91 %

Lívia Adamová 4. A – 90 %

• Hľadá sa energia!

• Súťažiaci tím zo 7.A triedy, s názvom družstva VETERNÍCI, sa zapojil do celoslovenskej súťaže - Hľadá sa energia! Poslaním súťaže je rozšírenie vedomostí detí a mládeže o energetike, ekológii, osvojení si zásad zodpovednosti správania sa k životnému prostrediu, zvýšenie bezpečnosti detí a v neposlednom rade oživenie náplne voľného času mladej generácie.

Hľadá sa energia (hladasaenergia.sk)

• Žiadosť o zabezpečenie materiálu k projektu pre mladých výskumníkov

• Milí rodičia, žiaci a priatelia školy,

touto cestou Vás chceme poprosiť o spoluprácu pri zadovážení  materiálu pre umelecko-vedecký projekt PBL Výzva: Spoločne meníme svet, do ktorého sa zapojila aj naša škola pod záštitou Nadácie ESET spolu s občianskym združením BUILD Slovensko. Aj na našej škole chceme rozvíjať u našich žiakov schopnosti riešiť reálne problémy cez projektové vzdelávanie  a zároveň, aby im nebola ľahostajná budúcnosť našej planéty.

Podporte mladých výskumníkov.  Ďakujeme.

Materiál:

plastová rúra 110mm priemer  (na dĺžke nezáleží – potrebujeme 6ks 11cm x 50 cm, vieme si narezať)

30 ks plastové kelímky 500ml (od kefíru, jogurtu, piva)

hadičky na vodu vodotesné priemer do 1cm, 10m - budú slúžiť s saciemu čerpadlu

15 l nádoba plastová s vrchnákom  (ideálna obdĺžníková alebo štvorcová)

hydroponický substrát  do kelímkov (guličky) 15-20l

roxor tyče v celkovej dĺžke 10m

(materiál môže byť aj použitý, recyklovaný)

Termín: 31.1.2024

• Olejko chráni prírodu

• Milí rodičia, naša škola sa zapojila do projektu OLEJKO CHRÁNI PRÍRODU, a tak od dnešného dňa môžete vhadzovať použitý olej do zbernej nádoby, ktorá sa nachádza pri kontajneroch školskej jedálne. Olej má byť čistý, precedený a preliatý do plastovej fľaše. Ďakujeme!