• Začiatok školského roka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Začiatok školského roka.

Letné prázdniny sú za nami a to znamená, že po dvoch mesiacoch plných pohody, slnka a nových zážitkov sme sa opäť stretli v materskej škole. Všetky deti, no najmä tie novoprijaté, prišiel pozdraviť pán starosta aj pani riaditeľka. Tá odovzdala deťom pamätné listy a popriala veľa krásnych chvíľ v ich novej etape života. Chceme Vám aj my, kolektív materskej školy, zaželať veľa pekných chvíľ v novom školskom roku. Aj tento školský rok sa tešíme na zážitky s Vašimi deťmi a vzájomnú s spoluprácu.

• Bábkové divadlo Ratataj v škôlke

• V mesiaci september sa k nám do materskej školy prišlo predstaviť divadlo Ratataj s  výchovno - vzdelávacím bábkovým divadelným predstavením - Dobrodružstvá Janka Hraška. Deti sa v úvode zoznámili so zberateľom rozprávok Pavlom Dobšinským, neskôr prenášali hrášky na lyžici a oboznámili s rozprávkou Dobrodružstvá Janka Hraška. Vypočuli si mnoho krásnych pesničiek, pomáhali Jankovi zbierať halušky a preplávať cez rieku a veľa inej zábavy, poučenia, skúsenosti a vzdelávania.

• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov – 26.september, vyhlásila Rada Európy v roku 2001 a každoročne si ho pripomíname prostredníctvom rôznych aktivít. Tento rok sa p.uč.Grechová rozhodla so žiakmi zorganizovať prezentáciu krajín Európy a ich jazykov, napr. francúzsky, taliansky, poľský, anglický a slovenský. Každá trieda druhého stupňa sa zamerala na jednu krajinu a vytvorila pre žiakov prvého stupňa prezentácie, výzdobu triedy, ochutnávky tradičných jedál a nápojov a rôzne ďalšie aktivity. Vďaka zodpovednosti a kreativite všetkých našich žiakov dopadla celá táto akcia na jednotku s hviezdičkou.

• Brána školy bola otvorená

• Začiatok školského roka 2023/2024 pristál tento rok na slnečný pondelok  ̶  4.september.  Po prvých týždňoch pridávame niekoľko fotiek našich žiakov a ich usmiatych tvárí, ktorí po dvojmesačnom oddychu zasadli do lavíc, vymenili bicykle za školské tašky, či dlhé ranné vyspávanie vystriedalo zvonenie budíka.

Tak hor sa do učenia!

• Európsky týždeň športu - 29.9.2023

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že dňa 29.9.2023 (piatok) sa uskutoční v rámci projektu Európsky týždeň športu turistický pochod na Soviu poľanu pre žiakov 2.stupňa a pochod k jaskyni Čuba pre žiakov 1.stupňa. Nástup žiakov do školy je ako obvykle 7.30 hodine. Základné inštrukcie k turistickému pochodu budú mať žiaci v triedach s triednymi učiteľmi.

Predpokladaný príchod žiakov 1.stupňa je o 11.00 hodine a žiaci 2. stupňa o 13.00 hodine. V prípade nepriaznivého počasia Vás budeme včas informovať o následnej zmene. Nezabudnúť si priniesť dostatok tekutín a jedla. Školská jedáleň a družina bude samozrejme v prevádzke.

• Pozvánka - plenárne a triedne rodičovské združenie

• Vážení rodičia.

Srdečne Vás pozývame na Plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 26. 09.2023 (utorok) o 16.00 hod. v školskej jedálni ZŠ.

Po skončení plenárneho rodičovského združenia budú prebiehať triedne rodičovské združenia.

Tešíme sa na spoločné stretnutie a vopred ďakujeme za Váš čas.

S úctou vedenie školy.

• Záujmová činnosť

• Vážení rodičia,

v spolupráci so súkromnou ZUŠ v Podolínci rozširujeme záujmovú činnosť prebiehajúcu v Základnej škole vo Vyšných Ružbachoch o tieto odbory:

- výtvarný

- hudobný

- tanečný

- hudobno-dramatický (PhDr. Daniela Hrehová, PhD., MBA).

Prihlášky sú prístupné v riaditeľni školy.

• Prihlasovanie do ŠKD

• Termín do 7.9.2023 do 12.00 hodiny. Vyplnenú prihlášku odovzdajú zákonní zástupcovia p.vychovávateľke Lenke Sčensnej. Počet miest v ŠKD je obmedzený. Prioritne budú prijatí žiaci zamestnaných rodičov.