• December v mladšej skupine MŠ

• Posledný mesiac v tomto kalendárnom roku nám priniesol veľa dobrej nálady, radosti a tvorivých nápadov. Deti sa tešili príchodu Mikuláša, rozšírili si literárno-hudobný repertoár o nové básničky a piesne, ktorými ho privítali v MŠ aj v obci. ,,Písali“ list Ježiškovi, zdobili vianočný stromček, mikulášsku čižmičku, kreslili, maľovali, modelovali. Spoznávali tradície a prípravy na oslavy Vianoc. Vianočné koledy predniesli aj počas kultúrneho programu v obci. Priali sme si veselé Vianoce, rozprávali o svojich želaniach a túžbach. Takáto radostná vianočná nálada sa niesla počas všetkých decembrových dní v našej triede.

• December v staršej skupine MŠ

• V decembri si naši škôlkari prišli na svoje. Štedrú snehovú nádielku si užívali naplno. Sánkovali sa, šmýkali, guľovali sa ... So zažatím prvej adventnej sviečky sme s deťmi ozdobovali vianočný stromček a tešili sa na príchod Mikuláša. Nakoniec k nám zavítal. Od detí si vypočul básne, piesne, ktoré mu s láskou venovali. Najväčšiu radosť deti mali, keď ich obdarovali balíčkami so sladkými dobrotami. S deťmi sme boli  zavinšovať pani učiteľkám a kamarátom zo školy a na Obecnom úrade. Čarovné adventné obdobie vyvrcholilo vianočným vystúpením detí. Škôlkari pripravili pre svojich blízkych pásmo piesní, básni, kolied a vinšov, v ktorom ukázali svoju šikovnosť a nadanie.

• Vedecké popoludnie

• V predvianočné popoludnie 21.12.2022 sa žiaci druhého stupňa základnej školy stali malými chemikmi. Triedu základnej školy premenili na chemické laboratórium. Žiaci jednotlivých tried si hravým spôsobom rozšírili svoje vedomosti a zručnosti z chémie a fyziky, vyskúšali si niekoľko pokusov a ukázali, čo všetko vedia. Skúšali vyrobiť sloniu zubnú pastu, olejové lampy zaujímavými boli aj experimenty so suchým ľadom. Aktivity mali pozitívny ohlas.