• Oznam - prihlasovanie detí na stravovanie v ŠJ

•

Rodičia , ktorí  chcú,  aby sa ich deti stravovali v školskej jedálni v školskom roku 2022/2023, môžu prísť svoje dieťa prihlásiť na stravovanie k vedúcej školskej  jedálne v dňoch :

od 1. 8. 2022 - 5. 8. 2022

a od 15.8. 2022 - 19.8.2022

od  8:00 – 12:00 hod.

Budú Vám vystavené šeky na september 2022. Poštové poukážky musia byť uhradené do 26.8.2022.  Na  dotáciu  majú nárok  len žiaci v hmotnej  núdzi alebo deti bez daňového bonusu.

Bližšie  informácie Vám poskytne osobne vedúca  ŠJ na telefónnom čísle: 052/4398201 v uvedených dňoch.

• Ochutnávka ovocných a zeleninových štiav

• Dňa 24. 6. 2022 sa v priestoroch školskej jedálne uskutočnila ochutnávka ovocných a zeleninových štiav a odovzdanie školských sád pre žiakov základnej školy. GAS Famila s.r.o. Stará Ľubovňa nám tak obohatila jeden obyčajný školský deň. Táto akcia bola súčasťou sprievodnej vzdelávacej aktivity programu "školské ovocie", do ktorého sme boli zapojený celý školský rok.

• Rozlúčka s predškolákmi

• Na tri rôčky škôlka milá,

rada si nás pritúlila.

Navštívime naposledy

záhradu a všetky triedy.

Lúčime sa, hračky známe,

už odtiaľto odchádzame,

lebo veľká škola čaká,

na každého predškoláka.

• Jún v staršej skupine MŠ

• Mesiac jún sme s predškolákmi odštartovali intelektovou súťažou „Nadané dieťa“. Deti zvládli test logických úloh veľmi dobre a preto dostali odmeny v podobe diplomu, omaľovaniek  a knižiek. Pri téme: hmyz sme s deťmi spoznávali, kreslili, maľovali a lupami priamo pozorovali hmyz, ich stavbu tela, spôsob pohybu a ich výskyt. Na deň ockov si deti vytvorili veselé darčeky, ktorými určite potešili každého otecka. V rámci spolupráce s 1. ročníkom ZŠ sme pre deti zorganizovali športové súťaže, pri ktorých sa deti a žiaci veľmi zabávali. Na záver sme všetkých odmenili diplomom, medailou a malou dobrotkou.

• Jún v mladšej skupine MŠ

• Aj v júni sme v materskej škole zažili veľa pekného a poučného. Triedili sme stavebnice podľa farby, spoznávali sme, aký je život na lúke a čo všetko tam môžeme nájsť, vyrábali sme darček ku Dňu otcov, spievali, tancovali a zabávali sa....Tiež sme s deťmi trávili čo najviac času von, keďže nám počasie prialo a bolo krásne teplučko.

• Stop drogám

• V našej škole okrem odovzdávania vedomostí žiakom a ich výchovy dbáme aj na to, aby sa ich osobnosť formovala správnym smerom a viedli zdravý životný štýl. Našou snahou je  predovšetkým chrániť zdravie detí a naučiť žiakov zodpovednosti o vlastné zdravie. Preto nedovolíme, aby sa nechali zlákať rôznymi nástrahami dnešnej spoločnosti, medzi ktoré patrí aj užívanie návykových a omamných látok. Aby sme tomu zabránili, v rámci prevencie drogových závislostí sme pomocou aktivity: Stop drogám! uskutočnili  kreslenie na chodník, ktorého sa zúčastnili  naši najmenší žiaci. Aktivita mala za úlohu uvedomiť si jedinečnosť každého z nás a posilniť naše pozitívne vlastnosti.

• Naše školské výlety

• Aj žiaci druhého stupňa si za svoju celoročnú prácu zaslúžia odmenu a spolu so svojimi triednymi učiteľmi sa preto rozbehli v rámci triednych výletov do rôznych kútov Slovenska.

• Akadémia Mateja Thóta

• Školský rok 2021/2022 bol zaujímavý aj zo športového hľadiska. Naša škola sa úspešne zapojila do projektu - Akadémia Mateja Thóta. Tento športový projekt bol zameraný na žiakov prvého stupňa a 20 našich detí aktívne pracovalo pod vedením Mareka Kuruca. Naši malí športovci pravidelne 2x do týždňa trénovali atletiku, gymnastiku či rôzne športové hry. Rozvíjali svoju rýchlosť, obratnosť, silu ale hlavne sa snažili zabávať sa pohybom a športom. Hoci je tento projekt na svojom konci, môžem skonštatovať, že splnil svoj cieľ a dúfam, že deti budú v dobrom spomínať na všetky aktivity a tréningy v Akadémii Mateja Thóta.