• MDD na II.stupni

• Krásny slnečný 1.jún si užili aj naši druhostupniari. Deň detí si naši žiaci spestrili hlavne športom. Na kúpeľných ihriskách si navzájom zmerali sily vo volejbale, florbale, futbale, v tenise či bedmintone. Užili si slniečko, krásne prostredie, super náladu a na záver aj občerstvenie od vedenia ružbašských kúpeľov, za čo im chceme poďakovať.

• Matematický KLOKAN

• Tak ako každý rok, ani tento nebol výnimkou a v marci sa naši žiaci zúčastnili celoslovenskej matematickej súťaže Klokan, v ktorej mohli ukázať svoju šikovnosť v oblasti matematiky. Po celkovom vyhodnotení dostali všetci riešitelia diplomy a malú odmenu. Najlepšie výsledky zo žiakov našej školy majú Šimon Sčensný z 5.A triedy a Martinka Bujdošová zo 6.A triedy,  ktorí získali diplom úspešného riešiteľa a takisto vecnú odmenu. Všetkým riešiteľom ďakujeme.

• Medzinárodný deň detí - I. stupeň

• Ďalší nezabudnuteľný Deň detí zažili žiaci prvého stupňa vo štvrtok, kedy sa spolu so svojimi triednymi učiteľkami vybrali na (už tradičnú) opekačku. Počasie bolo na jednotku a preto okrem opekania a jedenia deti využili čas a priestor na rôzne hry a pohybové aktivity v prírode. Spestrením tohto dňa bolo vypúšťanie motýľov, ktorých vývoj sme v posledných dňoch spoločne pozorovali, na slobodu. Ďakujeme týmto ešte raz majiteľom Ružbašského dvora za spoluprácu pri organizovaní tejto krásnej akcie a za poskytnutie priestorov 😊.

• Krajina príbehov

• V tomto roku vyhlásila  Ľubovnianska knižnica  regionálnu výtvarnú súťaž na tému : „Krajina príbehov – Ružbašská  kráľovská svadba“ .  Keďže je nám táto téma veľmi blízka,  do  súťaže sme sa zapojili aj my a poslali sme niekoľko  prác našich žiakov MŠ a ZŠ.  Z celkového počtu  170  vybrala určená komisia 20, ktoré ocenili. Medzi  nimi bola aj naša žiačka materskej školy Lenka Krafčíková,  ktorú pripravovala  p. uč. Dáša Timčáková. Dňa 29. 5. 2023 sa v Ľubovnianskej  knižnici uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie, kde si prevzala Čestné uznanie a cenu.