• História škôlky

• 1945                                                                                                                                                                                                                                        V tomto roku bola zriadená Štátna detská opatrovňa v budove potravného družstva, ktorá začala výchovnú činnosť 1.4.1946, v roku 1947 bola presťahovaná do obecnej budovy (počet detí 51). V roku 1948 sa zmenil názov z Detskej opatrovne na Materskú školu a titul opatrovateľka na titul učiteľka materskej školy. V októbri začína stravovacia akcia podávaním desiatej a olovrantu.

1950

V roku 1950 bol pri materskej škole zriadený pôdohospodársky útulok, v ktorom sa deti zdržiavali od 7,00 do 19,00 hod., stravu dostávali bezplatne. V novembri 1952  bola materská škola presťahovaná z budovy miestneho národného výboru do budovy národnej školy  (do učiteľského bytu). Vedenie škôlky po Márii Temkovitzovej preberá Mária Makelová  v roku 1958. V roku 1960 bola škôlka presťahovaná späť do budovy miestneho národného výboru, deti sa začali stravovať v školskej jedálni. V materskej škôlke vyučovali Simoníková (1965), Magdaléna Grančayová (1970),V roku 1969 bola škôlka presťahovaná do Orlovne.

1979

V roku 1979 sa škôlka sťahuje do budovy Thermia a v roku 1994 do budovy požiarnej zbrojnice, kde je doposiaľ. Riaditeľkou škôlky bola Ružena Pavláková (do roku 1991), Gabriela Kožiková  (do roku 1998), Helena Redajová (do roku 2003), v roku 2003 sa ruší funkcia riaditeľky škôlky, odvtedy Mária Fabisová zástupkyňa riaditeľky základnej školy s materskou školou pre materskú školu. V materskej škôlke v tomto období ďalej vyučovali Anna Forgáčová, Mária Zavadská, Mária Klimeková, Dáša Gurková, Dáša Timčáková.

Túto stránku upravil Mgr Peter Konrády,  peterkonrady@gmail.com